Które góry w Polsce są najpiękniejsze?

Może nasze polskie góry nie są tak piękne jak te zagraniczne. Ale również mamy się czym pochwalić. Tym bardziej teraz, kiedy są otulone białym puchem. Mamy gdzie wyjechać na zimowy wypoczynek. Jeżeli ktoś oczywiście lubi góry. Które góry w Polsce są najpiękniejsze? Tatry czy Karkonosze? A może Bieszczady? Gdzie dokładnie jechać?

Gdzie zobaczymy piękne widoki? Chyba nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które góry są najpiękniejsze. Ponieważ w każdym paśmie górskim zobaczymy coś cudownego, coś co nas zachwyci. Góry Stołowe wyróżniają się niezwykłymi tworami skalnymi. Wielu turystów przyjeżdża tutaj zobaczyć siłę natury, która w skałach wytworzyła przepiękne formy. Kiedy dokładnie przyjrzymy się tym wytworom zobaczymy, że mają one konkretny kształt. Skalne Grzyby, Tron Liczyrzepy, Kwoka. Jest tutaj co podziwiać. W Beskidzie Żywieckim spotkamy zalesione szczyty. Nie są to wysokie góry ale jest tutaj gdzie wchodzić.Warto wejść tutaj na Babią Górę, która zaprasza nas niezależnie od pory roku. Czy to latem czy to zimą ze szczytu tej góry zobaczymy wkoło piękne widoki. Góry Izerskie leżą w Sudetach Zachodnich. Najwyższy szczyt Gór Izerskich ma 1100 m.n.p.m. Tym bardziej warto wybrać się tutaj na spacer aby móc zdobyć te szczyty. Ze szczytów tych gór możemy podziwiać góry, które ciągną się po stronie czeskiej.

A czy ktoś nie słyszał o słynnych na całą Polskę Bieszczadach? Co roku w ten rejon Polski przybywa coraz więcej turystów. Jednak natura nadal opiera się ludziom i pokazuje jaka jest piękna. Roślinność tutaj rosnąca jest unikalna i niczym nie naruszona. Warto udać się w Bieszczady i przejść się szlakami turystycznymi, które ciągną się kilometrami przez wielkie lasy. A przy tym podziwiać piękne zabytki, które znajdziemy w Bieszczadach. W pięknych Pieninach warto wejść na Trzy Korony albo skorzystać ze spływu tratwami. Warto tutaj także wspomnieć o uwielbianych przez turystów Tatrach. Dumne pasmo górskie chyba jest najbardziej popularne i najbardziej rozchwytywane przez miłośników gór.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *